Řekli o mně

Níže naleznete zpětnou vazbu od mých klientů či organizací, kterým jsem měla tu čest pomáhat:

Anežka Štelclová, zakladatelka spolku Opuštěné kočičí tlapky, Brno
Kateřina s námi spolupracuje od května 2017. Obvykle ji doporučíme majiteli adoptované kočky, který se potýká s problémem. Kateřina poté majitele koček navštěvuje u nich doma, anebo se s nimi domlouvá na konzultaci přes facebook. Za tu dobu nám úspěšně pomohla s mnoha případy, se kterými si nikdo jiný nevěděl rady. Navíc si majitelé koček velmi chválí její přístup a není výjimkou, že její pomoc sami vyhledávají i v budoucnu při řešení jiných potíží. Kateřinu hodnotím jako spolehlivého a schopného člověka, navíc se sama i nadále aktivně vzdělává a jsem za náš spolek pyšná, že mohu říct, že právě Kateřina jede studovat tento nový obor do Spojeného království. Nejen díky adekvátnímu vzdělání je to dle mě člověk na svém místě.


Hana Ondroušková
Katka mi pomohla vyřešit dva problémy. Prvním bylo močení kocoura mimo záchod, druhým seznamování kocourů, protože jsme našemu „jedináčkovi“ chtěli pořídit kamaráda. V obou případech mi Katka podrobně vysvětlila, co a jak dělat, kde můžou být příčiny problémů, k seznamování kocourů mi návod i sepsala. Ocenila jsem, že rady neposkytovala pouze na dálku, ale přijela k nám domů, aby mohla zhodnotit, v jakých podmínkách kocour žije, co by se případně dalo vylepšit, a při seznamování kocourů se přijela po třech týdnech podívat, jak už „kluci“ pokročili. Díky jejím radám mám doma ze dvou syčících protivníků dva skvělé parťáky. Katčin přístup je velmi zodpovědný, profesionální, zároveň empatický jak ke kočkám, tak k nám, tápajícím majitelům. Za vše, s čím mi doposud pomohla, jsem velmi vděčná, a kdyby se vyskytl nějaký další problém, s důvěrou se na ni opět obrátím.


Zbyněk Křípal

Katku jsme kontaktovali, když se nám mělo narodit dítě. Jeden známý dával s příchodem potomka kočku pryč, tak jsem měl strach, jak to bude probíhat u nás a chtěl jsem se připravit na všechny možnosti. Na sezeních s Katkou se mi nejvíc líbí to, že nejenom rozdává rady, ale zároveň se snaží, abychom pochopili, co se kočkám odehrává v hlavě a proč se chovají tak, jak se chovají. Je na ní vidět, že jí na kočkách opravdu záleží a ví o čem mluví. Konzultace je navíc velice zábavná a Katka nešetří vtipnými historkami z kočičí praxe. U nás to vypadá, ze poradila dobře, takže pokud budeme jeste někdy potřebovat poradit, určitě se na ni obrátíme.


Kateřina Obrtelová, Pelíšek – kočičí kavárna

Kateřinu jsme oslovili kvůli problémovému soužití našich tří kočiček. Dlouhou dobu dva z nich zastrašovali kočičku u jídla i během dne do kouta, a ta nám chodila mimo kočičí záchod močit na naše věci. V jednu chvíli to bylo opravdu už docela náročné, měli jsme obavy o zdraví a psychickou pohodu našich kočiček a trápilo nás, že spolu nejsou šťastní. Zkoušeli jsme všechno, sami máme dost zkušeností s kočkami, ale nic nepomáhalo a přišlo nám, že ať uděláme cokoliv, nedojde ke zlepšení.
Kateřina u nás byla několikrát na konzultaci, prvně se s kočičkami seznámila a vyslechla si naše problémy a poté nabídla jiný pohled na situaci, tedy pohled samotných kočiček, jak se cítí, proč se takto chovají, apod. Je opravdu pozoruhodné, jak Kateřina kočkám rozumí.
Poté nám bylo doporučeno několik opatření a změn v prostředí a našich reakcí, vše nam bylo i podrobně sepsáno, abychom na nic nezapomněli.
Upřímně ze začátku jsme nevěřili, že se chování našich kočiček někdy změní, ale stačilo několik měsíců a kočky vedle sebe normálně existují a problém s agresivitou a močením je pryč. Nebylo to samozřejmě bez práce a drobných ústupků, ale rozhodně to stálo za to. Nejsou z nich sice nejlepší kamarádi, ale tolerují se a každý z nich je o hodně šťastnější a my také.
Kateřině jsme velmi vděční za pomoc, sami bychom to nezvládli a doporučujeme její konzultace každému, kdo má problémy s chováním kočiček a věří, že vše má svou příčinu, kterou my jako lidi nedokážeme dokonale odhalit, a tak si myslíme, že nam to kočky dělají naschvál, ale ono to tak není.


Nikoleta Déčiová , Shani’s Rescue Rangers

S Kateřinou se znám díky spolupráci s Opuštěnými kočičími tlapkami, kterým dělám dočasky. Kateřina nám již mnohokrát pomohla s problémovými kočičkami.


Věra Sochrová
Kateřina má velmi milý přístup a velmi intenzivně se snaží lidem pomoci. Telefonovaly jsme si ohledně močení mého kocoura mimo toaletu.

Soňa Vacková
Má kočičí parta žije ve 3 místnostech a „skládá“se z chovného habešského kocoura,2r, dvou chovných habešských koček 4r a 8m a jedné 10 leté brit kastrátky. Problémy nastaly, když jsme si přivezli mladou chovnou kočku. Zkusila jsem toho spoustu, co mi poradili lidé na soc síti – všechno marné. Každý radí podle toho „jak to má doma“. Rvačky byly na denním pořádku, kadění a močení do pelechů i do postele..prostě hrůza. Katka neváhala, přijela (2x), strávila tu několik hodin a hodnotila situaci a vypracovala mi plán a postup – světe div se! máme klid, kočky jsou spokojené. A to vše s ohledem na mého autistického syna, který potřebuje mít svůj klid a řád.
Jsem jí vděčná a 100% doporučuji.

Zdeněk Soukup
Kateřinu Štiblickou jsme kontaktovali s návrhem uspořádat přednášku o chování koček na TICA mezinárodní výstavě koček 2019, protože její činnost sleduji již déle a vím, že kromě praxe si doplnila i vzdělání v tomto oboru. Měla tedy moji plnou důvěru.
Přednáška byla skvěle připravená i podaná, navíc Kateřina vybrala takové téma, aby bylo využitelné v běžném životě pro maximum posluchačů, a zároveň dostatečně nové, aby je zaujalo (Feromony pro kočky a jak je využít). Přednáška byla perfektně připravena i odprezentována. Kateřina navíc nešetřila vtipem a skvělými přirovnáními, které jistě pomohly přednášenou látku snadno vstřebat.
Nejen díky této skvělé zkušenosti zveme Kateřinu jako přednášející i na další ročník této výstavy.
Zdeněk Soukup, klub chovatelů koček Cool Cats, z.s.

Eva Vyskočilová
Účastnila jsem se besedy pro milovníky koček v Přerově s Katkou Štiblickou, která je velká milovnice kočiček a svou práci dělá srdcem. Bylo to velmi příjemné odpoledne a přínosné pro nás chovatele koček, protože v každé domácnosti se řeší nějaké problémy, bývají individuální a rady, které fungují se hledají těžce. Katka je odbornice a dělat práci srdcem je základ úspěchu. Můžu všem s radostí besedu doporučit a ráda se účastním znovu. Děkuji ❤

Terka Nováková
Kocici polepsovnu mohu vrele doporucit, dostala jsem perfektni rady na miru a velky prehled moznosti, jak se svym kocourem spolupracovat dale.

Lucie Vojvodová
Díky Kateřině jsem se na naší kočičí smečku začala koukat trošku jinak.
Pokud si nevíte rady, nebojte se jí oslovit.

Monča Opletalová
Moc děkuji Kočičí polepšovně za cenné rady. Už po jedné online hodině se povedlo ulevit všem kočičkám doma. U nás to bude delší práce, ale i tak se na polepšovnu určitě ráda znovu obrátím:-) Doporučuji všem i ti co váhají 🙂


Přesunout se na začátek