Přednášky

🗓️ Nadcházející akce:

👉 Více zde.

Máte zájem uspořádat seminář či školení ve své organizaci? Neváhejte mě kontaktovat. Ráda zpracuji a odpřednáším odborná, ale i populárně naučná témata dle Vašich potřeb. Cena dohodou.

💬 O čem přednáším?

  • Vývoj vztahů mezi lidmi a mazlíčky od pravěku po současnost
  • Chemická komunikace koček (pachy a feromony) – uplatnění a dopady v praxi
  • Vliv kastrace na chování kočky
  • Truchlení koček
  • Diagnostika chronického stresu koček a dopady na chování a zdraví
  • Bezpečnost koček v domácím i venkovním prostředí, včetně vlivu na ekosystém
  • Pořádám také besedy

Přednáším v českém i anglickém jazyce 💂
Náročnost a formu vždy uzpůsobuji potřebám publika

📋 Proběhlo:

📌 Zvíře jako společník, FF Univerzita Karlova [17/3/2021]

Pro studenty předmětu Introduction to Animal Studies jsem přednášela o historii soužití lidí a zvířat (koček a psů), jejich domestikaci a o následné roli mazlíčků v dnešní společnosti. Přednáška proběhla v anglickém jazyce.

Garantem předmětu je PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D. (web zde).

📌 Povídání ve školce Raduška v Kadani [21/2/2020]

Protože výchova mladých kočkařů a pejskařů by se neměla podceňovat, navštívila jsem děti v mateřské školce Raduška v Kadani. Řekli jsme si, jak se ke zvířátkům chovat či nechovat, a jakým způsobem kočky a psi komunikují.

Při vysvětlování psí řeči těla mi asistovala zapůjčená milá psí kolegyně.

📌 Beseda o chování koček, Péťkafé Přerov [9/2/2020]

Cílem besedy totiž bylo poskytnout každému účastníkovi bezpečný prostor pro sdílení zkušeností a probrání témat, které aktuálně řeší, nebo která ho zajímají. Více se o besedě dočtete zde.

Co na besedu řekla jedna z účastnic?

Účastnila jsem se besedy pro milovníky koček v Přerově s Katkou Štiblickou, která je velká milovnice kočiček a svou práci dělá srdcem. Bylo to velmi příjemné odpoledne a přínosné pro nás chovatele koček, protože v každé domácnosti se řeší nějaké problémy, bývají individuální a rady, které fungují se hledají těžce. Katka je odbornice a dělat práci srdcem je základ úspěchu. Můžu všem s radostí besedu doporučit a ráda se účastním znovu. Děkuji ❤️

📌 TICA mezinárodní výstavě koček, Kladno [19-20/10/2020]

Přednáška „Feromony pro kočky a jak je využít“ pro cca 50 posluchačů, přednášeno ve dvou termínech


A co na přednášku říkal Zdeněk Soukup, jeden z pořadatelů?

“ Kateřinu Štiblickou jsme kontaktovali s návrhem uspořádat přednášku o chování koček na TICA mezinárodní výstavě koček 2019, protože její činnost sleduji již déle a vím, že kromě praxe si doplnila i vzdělání v tomto oboru. Měla tedy moji plnou důvěru.
Přednáška byla skvěle připravená i podaná, navíc Kateřina vybrala takové téma, aby bylo využitelné v běžném životě pro maximum posluchačů, a zároveň dostatečně nové, aby je zaujalo (Feromony pro kočky a jak je využít). Přednáška byla perfektně připravena i odprezentována. Kateřina navíc nešetřila vtipem a skvělými přirovnáními, které jistě pomohly přednášenou látku snadno vstřebat.
Nejen díky této skvělé zkušenosti zveme Kateřinu jako přednášející i na další ročník této výstavy.“

📌 Beseda v Kadaňské knihovně, součást cyklu „Dnes čte“ [19/5/2018]

Beseda pro malé i dospělé posluchače, při které jsme probrali nejen vlastní zkušenosti s chovem zvířat, ale i to, jak moje práce odborníka na problémové chování koček vlastně vypadá.


Přesunout se na začátek