O mně

Za všechno může Kubíček, přátelský, hravý a inteligentní oranžový kocourek mého bývalého přítele. V průběhu let jsme společně s Kubíčkem zažili nejrůznější situace a řešili různé problémy, a právě díky tomu jsem si začala shánět více informací jak o chovu koček, tak o řešení problémů. Ale především jsem se do koček bláznivě zamilovala.

Kubíček pozorující ptáčky, léto 2015

Od té doby jsem ušla kus cesty, a to jak v osobním, tak i profesním životě. Dnes mám díky tomu několikaletou praxi oboru a mnoho spokojených klientů.

Protože to s kočkami myslím opravdu vážně, v současnosti si doplňuji odborné vzdělání magisterským studiem na britské University of Lincoln, kde studuji problémové chování zvířat a jeho řešení. Za tuto možnost jsem neskutečně vděčná. Nejen, že mám možnost učit se od špiček v oboru, ale také získávám odborné vědomosti, které mi umožní být ještě lepší v pomoci nalézt kočkám a lidem společnou řeč.

Kromě péče o vlastní klienty a jejich kočičky se již třetím rokem věnuji také řešení problémového chování koček pro Opuštěné kočičí tlapky, čímž se nám úspěšně daří snižovat množství koček vracených zpět do útulku právě z důvodu problémového chování. Jako dobrovolník jsem také, ještě při bakalářském studiu v ČR, venčila pejsky z Handipet Rescue.

Kromě studia a práce si tu a tam najdu čas i na své koníčky – ráda vařím (a ještě radši jím), kreslím fixami, pozoruji ptáky v parku, a k smrti ráda čtu.

Stále na mě ještě nemáte jasný názor? Zde se můžete se mrknout na názory mých klientů.

Kočky s vámi!
Kateřina Štiblická, březen 2019