O mně

Jmenuji se Kateřina Štiblická a jsem pyšnou majitelkou dvou koček domácích, absolventkou VŠCHT a studentkou magisterského oboru na britské The University of Lincoln, kde budu od září studovat problémové chování zvířat a jeho řešení.

S konzultacemi ohledně kočičího chování jsem začala již před pár lety, kdy jsem nejdříve radila přátelům a známým. V současné době kromě studia také spolupracuji se spolkem Opuštěné kočičí tlapky se sídlem v Brně, kde pomáhám řešit problémové chování adoptovaných koček, a při návštěvách chovatelů také se snažím o prevenci vzniku těchto problémů. Příležitostně navštěvuji také útulek Handipet Rescue, kde pomáhám se socializací psů, venčím je, a také pomáhám s pracemi spojenými s údržbou útulku.
Spolupracuji taktéž se skupinou Kastruj.cz, která usiluje o osvětu ohledně kastrací domácích zvířat, čímž se snažíme snížit počty bezprizorních koček.
Chovatelství se nadšeně věnuji devět let, a kromě soužití se svými kočkami a studia odborné literatury jsem získala cenné vědomosti také při výzkumu pro mou bakalářskou práci na téma Prebiotika ve výživě koček, ve které jsem se zaměřila nejen na výživu těchto zvířat, ale také to, jaký vliv má správná výživa na psychickou pohodu zvířat.
Kočky jsou můj život – a právě proto jsem se před pár lety rozhodla věnovat se jim nejen ve svém volném čase, ale naplno také při mé práci.
Když se zrovna neučím nebo nedrbu jednu ze svých koček na břiše, věnuji se ilustraci a četbě (samozřejmě literatury o kočkách). Také ráda vařím, ale možná jenom proto, že ráda jím…