Udělejte jí radost – jak vyrobit hračky pro kočky

Doba je nyní těžká, přetěžká. Nejvíc asi proto, že nevíme, co náš čeká. Je tedy dobré trošku podpořit morálku!

Pokud Vám zbude nějaký čas mezi šitím roušek, můžete vyzkoušet nějaké z vymazlených tipů níže. Většinu z nich v případě potřeby doporučuji i svým klientům, například když potřebujeme zabavit znuděné či odreagovat vystresované kočky. Proto se zaručuji za jejich užitečnost. Co na to ale řekne Vaše číča je už na ní :D!

Záměrně nenabízím návody na výrobu hraček z materiálů, které se dají použít na výrobu roušek. Tím se seznam doporučení značně zkrátil, přesto se našly skvělé kousky.

Ideální je do výroby zapojit i děti.

A kdy žádnou z variant nezkoušet?
Nenabízejte kočce tyto hračky, pokud konzumuje některý z použitých materiálů.

Plnitelný kočičí hlavolam

Co potřebujete:
Libovolně velký kus kartonu (jako základnu), pár ruliček od toaletního papíru, kelímky od jogurtu atp., netoxické lepidlo. V zásadě tedy využíváte běžný domácí odpad. Jistě netřeba říkat, že by vše mělo být čisté.

Jak na to?
Na kartonový základ připevněte nejrůznější nádoby či ruličky od papíru. Některé z nádobek ke kartonu připevněte i naležato. Po uschnutí do nich vložte granule či pamlsky, a nechte kočku, ať je doluje.

I když se nejedná o umělecké zobrazení hodné Michelangela, pro představu to jistě stačí!

Proč je to dobrý nápad?
Jedná se o skvělý enrichment – číča musí zapojit mozek i tělo, aby granulky ze schovek dostala. Kočka se tedy na chvilku zaměstná přirozenou činností, a třebas jí i trošku stoupne sebevědomí – vždyť každý z nás je rád, když něco dokáže vlastními silami!

Podobnou funkci může splnit také obal od vajec.

Sviští krabice

Co může být víc rajcovní, než kořist, kterou kočka slyší…. či jen tuší… a je schovaná někde uvnitř v krabici? Inu, je toho málo.

Po předchozí zkušenosti jsem se o nákres radši ani nepokusila :D!

Návod je to tak velmi prostý, že si ani nezaslouží podrobnější popis. Potřebujete zkrátka krabici s víkem. Víko přitelepte. Poté mohou dospělí či větší šikovné děti do krabice vyříznout či vystřihnout otvory různých tvarů či velikostí. Někteří lidé takto vytváří hotové umělecké kousky, když například krabici oblepí ozdobným papírem. Fantazii se tedy meze nekladou!

Následně do krabice umístěte pamlsky, ale můžete dovnitř také strčit myš na provázku – a kočku tak doslova dokonale provokovat. Tato hračka tedy může zabavit kočku samotnou, anebo celou rodinu najednou.

Nezapomeňte kočku nechat tu a tam vyhrát, aby měla chuť pustit se do hry i příště :-). Alespoň některé otvory by tedy měly být dostatečně velké na to, aby z nich kočka mohla něco zajímavého vytáhnout.

Vzrušující Kinder vejce

Teď nemluvíme o lahodné čokoládě, která tvoří samotné Kinder vajíčko, ale o plastovém vnitřku. Umyjte ho od čokolády, nechte dobře vyschnout, a poté jej můžete naplnit:

  • rýží (nevařenou)
  • Pár kuličkami hrachu
  • Korálky
  • dalšími materiály, které při přesypání dělají hluk

Vznikne Vám tak jednoduchá, leč často velmi oblíbená kočičí hračka. Na nic ji však radši schovejte, právě zajímavý zvuk je totiž to, co kočku zaujme…

Alternativně lze použít také obal od filmu.

Pozor také na to, aby kočka náplň nezkonzumovala, kdyby se vajíčko náhodou otevřelo.

Voňavá kočičí zahrádka

Tohle je trošku na delší lokte. Což nemusí být na škodu – možnost sledovat, jak bylinky rostou, starat se o ně a zalévat je, může být vzpruhou nejen pro dětskou, ale i naši duši.

Potřebujete semínka alespoň některých z následujících bylin:

  • Levandule
  • Šanta kočičí
  • Máta
  • Levandule

Ty pak vysaďte do truhlíku či květináče. Až vyrostou a rozvoní se, kočka jistě velmi ocení možnost čichat a zkoumat.

Nestihli jste včas koupit semínka či sušené bylinky pro kočky? Nezoufejte, a podívejte se například na bylinné uklidňující čaje, které máte doma. Pokud obsahují například kozlík, můžete kočce nabídnout i toto. Jen pozor, aby nebyly ostatní složky pro kočku jedovaté!

Udělejte jí radost – jak vyrobit hračky pro kočky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek